خداجون متشکرم.

چرا چشمهایم بارانی است؟ چرا دلم گرفته؟ چرا دارم می نویسم؟ چه شده؟
همین بود همه مسلمانی ات؟ همین؟ همه مسلمانی ات عرفه است و زیارت و عاشورای عیدقربان و غدیر و هر وقت واماندی دعای توسل و 30 روز روزه و سعی برای اینکه روزه دار واقعی باشی و می دانی که نیستی. صدقه اندک هر ماه و نمازهای هول هولکی، روضه و مثلا عزاداری آنهم برای خودت برای ریختن اشک های نریخته. همه اش همین است دیگر؟ چیزی که جا نینداختم؟ ها! شب قدر یادم رفت تلاش برای نخوابیدن و جوشن کبیر با چشمهای نیمه باز.
ادعای مسلمانی و روشنفکر بودن هم می کنی. شریعتی هم خوانده ای و از اسلام زور و زر و تزویر بیزاری می جویی. خب، دیگر؟ دیگر چه کرده ای؟
هزار بار شنیده و خوانده ای کل ارض کربلا و کل یوم عاشورا، هل من ناصر ینصرنی و آن جمله معروف از معدود جملاتی که از نهج البلاغه شنیده ای اگر در بلاد اسلامی به زور خلخال از پای زنی یهودی بکشند... ( بگذارم و بگذرم دوباره نوشتنش دردی دوا نمی کند.)
و امردز وسط اینهمه قیل و قال وقتی بچه ها می میرند و مادرها تا همیشه داغ بر دل می مانند و جوانانی همسن تو می جنگند تا می مانند و آدمها حاضرند همه زندگی و عزیزانشان را فدای این ماندن کنند؛ هر وقت حوصله کردی بنشین پای اخبار، بغض کن، نم اشکی هم بد نیست داشته باشی دور و بری ها می فهمند خیلی سنگدل نیستی. بعد 2 ساعت بعد عالم و آدم را فراموش کن به لیست همیشگی خرید و لباسی که فردا و فردا و فردا می خواهی بپوشی فکر کن. وقتی رفتی سر کار با نگاه عاقل اندر سفیه به آدمهای هم سلک خودت که توی فرودگاه تحصن کرده اند لبخند تمسخر آمیز بزن، هر وقت خسته بودی هیچ چیز بهتر از قهوه حالت را جا نمی آورد آنهم هم قهوه های بی مزه فرمند باید Nestle باشد: شکلات هم همین برند بهترین است و فکر کن که چقدر دیگر پول لازم هست که ساعت Esprit را بخری...

/ 9 نظر / 20 بازدید
سیده زهرا

سلامممممم[گل] فسفر می ریزند گوش می‌گیرند و چشم می بندند تا خود را ثابت و واقعیتی از یک دروغ همیشگی بسازند این است معنای صهیونیست --- تا بوده همین بوده! همیشه غصه دار که می‌شویم خدا هم بزرگ و کریم می شود‘ رحیم می شود و بخشنده! و ما این را هی به رخ خدا می کشیم ، ما بزرگترین فریب خوردگان و فریب دهندگان عصر خویشیم! کاش خدا ما را بهحال خود نگذارد[لبخند]

خط آخر

سلام. روزی روزگاری پیامی از شما توی وبلاگم بود . اومدم تشکر کنم از روی ادب. گرچه چهار سالی دیرشده.

سلام ما وبلاگی را ترتیب داده ایم که قرار است نقش وبلاگ مادر را ایفا کند و موضوعش غزه است از همه ی وب هایی که چنین موضوعی دارند دعوت می کنیم که به این وب و در واقع به این زنجیره ملحق شوند . برای الحاق ID:SOGEZEYTUN@YAHOO.COM به ما اسمی که میخواهید لینکتان داشته باشد بعلاوه ی آدرس وبلاگتان را به ارسال کنید . در صورت کسب اطلاعات بیشتر می توانید به این آدرس میل بفرستید. شرکت شما را در این انتفاضه ی وبلاگی تبریک می گوییم . با تشکر " یا حق"

روح اله

دیر آمدم و دیر دیدم. چقدر زود دیر می شود. واقعا می بینم که این سفاکین به هیچ کس رحم نمی کنند.ما چقدر مدیون شهداییم!

کوثر

گر مسلمانی از آن است که حافظ دارد...وای اگر از پی امروز بود فردایی

کوثر

حالا دیدمت مفصل حرف میزنیم،به لیستت قرار ملاقات با دوستان رو هم اضافه کن ;)

پرنده آتش

سلام این روزا من هم هزاران بار در روز میگم خدایا سپاس. حس می کنم بهترینه این دقایق

سیاوش

درود دوست عزیز درود[گل]حرفات دلموبدرد آورد ...چه میشه کرد..پناه بخدا پناه بخدا